Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 25 vasario 2020
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

  

 


 
2018-11-17 Albino Šileikos prieverpsčių paroda

Unikali, Albino Šileikos prieverpsčių paroda, lapkričio 17 d. atkeliavo į Tauragės kultūros centrą ir bus eksponuojama iki pat 2019 m. Kviečiame visus atvykti ir pasigrožėti šia nuostabia paroda.

Albinas Šileika – tautodailininkas, visą save skiriantis darbui, šeimai ir kūrybai, be kurios, sako, neįsivaizduojantis savo gyvenimo. Autorius, Utenos rajono tautodailininkas, ilgą laiką dirbo policininku. Tačiau, nuo pat vaikystės užsiimėjo neeiline ir nedažnai sutinkama, labai daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujančia, tautodailės sritimi – prieverpsčių drožyba.

Prieverpstė – tai verpiamojo ratelio dalis (lentelė), prie kurios prismeigiamas arba pririšamas linų ar vilnos pluošto kuodelis. Dažnai ji būdavo gausiai dekoruota įmantriais raižiniais, kurių kiekvienas turi savo prasmę. Tais laikais prieverpstės turėdavo ne tik praktinę paskirtį, bet ir simbolinę reikšmę – būdavo laikoma, kad jos neša namams sėkmę ir laimę, o jaunuoliai savo išrinktosioms dažnai dovanodavo prieverpstes kaip ištikimybės ir meilės simbolį.

Polinkį ir gabumus šiam menui A. Šileika atrado dar vaikystėje – paskatintas mokytojo ir liaudies meistro Juozo Mackevičiaus.

Kūrėjas prisipažino, kad įkvėpimo kūrybai semiasi iš viso supančio pasaulio, bet jam įdomiausia, atrasti medyje jo unikalumą, matyti jo pokyčius. „Medis vienoje vietoje miršta, kitoje – atgyja mano kūriniuose“, – džiaugėsi tautodailininkas. Autorius teigia, kad šis darbas jam padeda atsipalaiduoti, pamiršti sunkumus.

Tautodailininkas kalbėjo, kad tenka kartais ir jam, patyrusiam drožėjui, suklysti. O tada jau visas darbas perniek – tenka nebaigtą prieverpstę išmesti arba taisyti, klijuoti, bet tai jau – ne visai kokybiškas kūrinys.

Pačios prieverpstės drožinėjimas, anot jo, priklausomai nuo rašto sudėtingumo, gali užtrukti nuo dienos iki dviejų savaičių. „Svarbiausia atsiduoti malonumui, kuris apima drožiant“, – sako tautodailininkas.

Autoriaus darbai pasklidę po visą pasaulį – nuo Pietų ir Šiaurės Amerikos iki Azijos ar Australijos, o ką jau šnekėti apie Europą.

  
  

Paroda „Tauragės kraštas – reformacijos centras Tauragėje“. Parengė Tauragės kultūros paveldo tarnyba.
 
   Mėgėjų

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudies teatras

Styginių ansamblis

 

Bandonininkų ansamblis


 


 
  

 
 
 menokolektyvai 
 Liaudiškų  šokių grupė

Mišrus choras 

Folkloro ansamblis
 Liaudiškų šokių kolektyvasVyrų choras 
  Moterų šokių grupėVokalinis ansamblis.

                 

 .
 
.
 
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.