Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Pirmadienis, 20 sausio 2020
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

  

 


 
DU EKSLIBRISAI TAURAGEI – IR ABU APDOVANOTI
Gruodžio 13 d. Gariūnų verslo ir kultūros parko parodų salėje atidaryta tarptautinė ekslibrisų paroda „Ekslibrisai atkurtai Lietuvai“. Dar gerokai prieš parodos atidarymą, 2018 m. spalio 10 d., vyko tarptautinio ekslibrisų konkurso „Atkurtai Lietuvos nepriklausomybei - 100“ kūrinių peržiūra ir vertinimas.

Šio konkurso iniciatorius, parodos koordinatorius – grafikas, Tauragės garbės pilietis Alfonsas Čepauskas. Konkursui savo darbus pristatė ir tauragiškis, paveldosaugininkas ir dailininkas, taip pat Tauragės garbės pilietis Edmundas Mažrimas. Vertinimo komisija – labai rimta, solidi: penkios žinomos Lietuvos dailininkės, dailininkų sąjungos narės, tarp kurių ir dailininkų sąjungos pirmininkė.
Konkurse dalyvavo 36 menininkai iš 15 šalių – tai Lietuvos kaimynės Latvija, Baltarusija, Lenkija, taip pat Ukraina, Serbija, Slovėnija, Belgija, Vokietija, Rumunija, Argentina, Makedonija, Norvegija, Jungtinė Karlystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.
Įdomu tai, kad abu mūsų dailininkų (kraštietį Alfonsą Čepauską, nors gyvena Vilniuje, laikau saviškiu) sukurti ekslibrisai vertinimo komisijos buvo pažymėti. Alfonso Čepausko sukurtas ekslibrisas Tauragės kultūros centrui pelnė konkurso diplomą, o Edmundo Mažrimo eklibrisas Tauragės krašto muziejui „Santaka“ pelnė Lietuvos dailininkų sąjungos padėką. Parodos atidarymo metu Tauragės vardas nuskambėjo keletą kartų, o tai rodo, kad tokios nedidelės apimties darbai kaip eklibrisai, tikrai gali labai daug pasitarnauti skelbiant žinią pasauliui apie Tauragę, jos kultūros centrą ir muziejų. Beje šie abu mūsų dailininkai per savo ilgą kūrybinį kelią jau yra dalyvavę ne vienoje dešimtyje įvairiausių eklibrisų konkursų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, laimėje daug įvairių dipolmų, prizų, padėkų. Jų darbai katalogų pavidalu plačiai pasklidę po pasaulį.
Ir šį kartą išleistas puikus parodos katalogas, kurį sudarė kraštietis ir parodos kuratorius Alfonsas Čepauskas, pasklis po visas 15 šalių, dalyvavusių konkurse. Tai ypač vertintina.
Gariūnų verslo ir kultūros parke paroda veiks iki ateinančių metų vasario 16 d. Kovo mėnesį ji atkeliaus į Tauragės kultūros centrą ir visą mėnesį čia bus eksponuojama. Tuo jos kelias nesibaigs – paroda pasieksį Pagėgius, vėliau bus vežama į Lenkiją ir kitur.
Sveikiname dailininkus Alfonsą Čepauską ir Edmundą Mažrimą, tarptautiniame konkurse pelniusius reikšmingus apdovanojimus.

Eugenijus ŠALTIS
 
 
   
 
 
 
 
   Mėgėjų

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudies teatras

Styginių ansamblis

 

Bandonininkų ansamblis


 


 
  

 
 
 menokolektyvai 
 Liaudiškų  šokių grupė

Mišrus choras 

Folkloro ansamblis
 Liaudiškų šokių kolektyvasVyrų choras 
  Moterų šokių grupėVokalinis ansamblis.

                 

 .
 
.
 
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.