Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 25 vasario 2020
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

  

 


 
KULTŪROS PAVASARIS’19 KVIEČIA APŽIŪRĖTI PARODĄ „SKIAUTINIŲ LAIKAS“
KULTŪROS PAVASARIS’19 KVIEČIA APŽIŪRĖTI PARODĄ „SKIAUTINIŲ LAIKAS“

Balandžio 10 d. Tauragės kultūros rūmuose pristatyta unikali dailininkės, skiautinių ekspertės Gražinos Digaitytės-Kriaunevičienės paroda „Skiautinių laikas“. Eksponuojamus darbus galima apžiūrėti iki gegužės 10 d.

Skiautiniai – tai iš nedidelių audinio skiautelių rankomis ar siuvimo mašina susiūta tekstilė. Viena ar kita forma ši tekstilė egzistavo beveik kiekvienoje kultūroje, ypač ten, kur tokio pobūdžio siuvinių reikėjo dėl pačių gyvenimo sąlygų – šalto klimato, neturto, karų. Seniausias žinomas lietuviškas skiautinys saugomas Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus fonduose. Jis priklausė dailininko A. Žmuidzinavičiaus žmonos mamai – Idalijai Plioterytei, gyvenusiai 1837-1886 m.

Skiautinių siuvimas - puiki saviraiškos priemonė. Kaip teigia parodos autorė, mums visiems, ir ypač moterims, įgimta kurti, skleisti aplink save grožį. Dvasinis pasitenkinimas, kai panaudotus audinius gali prikelti antram gyvenimui, savo brangiausius žmones apgaubi nenuperkama šiluma ir meile bei prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo.

Atvykusieji į parodos atidarymą, galėjo ne tik susipažinti su darbų autore, skiautinių siuvimo subtilybėmis bet ir patys dalyvauti edukacijoje „Skiautinių siuvimo technika“.

Gražina Digaitytė-Kriaunevičienė kilusi iš Šilalės raj. Laukuvos miestelio, yra įgijusi audinių ir trikotažo apipavidalinimo ir koloravimo specialybę, Vilniaus Dailės institute – tekstilės ir lengvosios pramonės dirbinių meninės apdailos ir modeliavimo specialybę.

Parodos autorė yra Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos ir Eko dizaino asociacijos narė. Nuo 1986 m. rengia personalines parodas, nuolat dalyvauja bendrose skiautinių parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kai kuriems jos skiautiniams suteiktas Lietuvos tautinio paveldo sertifikatas.

„Įkvėpk save ir kitus!“, – šiuo šūkiu Kultūros pavasaris’19 kviečia apžiūrėti eksponuojamus darbus bei aktyviai dalyvauti visuose Kultūros pavasario renginiuose.

 
 
   
  
 

 

 

 

 
   Mėgėjų

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudies teatras

Styginių ansamblis

 

Bandonininkų ansamblis


 


 
  

 
 
 menokolektyvai 
 Liaudiškų  šokių grupė

Mišrus choras 

Folkloro ansamblis
 Liaudiškų šokių kolektyvasVyrų choras 
  Moterų šokių grupėVokalinis ansamblis.

                 

 .
 
.
 
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.