Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 25 vasario 2020
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

  

 


 
2019-03-29-Pučiamųjų instrumentų čempionate skambėjo ir tauragiškio kurtas kūrinys

 

Kovo 29 d. Palangoje startavusiame XIX pučiamųjų instrumentų čempionate skambėjo ir specialiai šiam renginiui sukurtas tauragiškio koncertmeisterio ir dirigento Tado Zakarausko kūrinys.

Palangos koncertų salėje kūrinį atliko Pabradės fanfarinis orkestras.
2001-aisiais prasidėjęs Panevėžyje, čempionatas, kurio idėjos autoriai yra dirigentai Remigijus Vilys ir Pietas Visseris (Nyderlandai), nekeitė savo vietos 17 metų, o nuo 2018-ųjų vyksta Palangoje. Šiemet į pajūrį iš įvairių šalies miestų ir miestelių suvažiavo net 33 orkestrai (daugiau nei 900 muzikantų) nuo pradedančiųjų iki profesionalų. Trys dešimtys orkestrų buvo atrinkti regioninių turų metu vasario mėnesį.
Tauragę šiame čempionate atstovavo Tauragės muzikos mokyklos orkestras “Tauras“ ir Tauragės orkestras „Šaltinis”.
Kovo 29–30 d. geriausi Lietuvos orkestrai muzikinėje kovoje susirungė dėl „Grand Prix“ apdovanojimų bei koncertinių orkestrų, vario dūdų orkestrų ir fanfarinių orkestrų prizinių vietų. Čempionatą tradiciškai vainikavo  baigiamasis koncertas, kurio metu vyko ne tik geriausiųjų orkestrų apdovanojimai, bet ir pasaulinio lygio orkestro-žvaigždės pasirodymas.
Kaip teigia organizatoriai, Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato tikslas – populiarinti pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Lietuvos regionuose, skatinti orkestrų įvairovę ir naujų pučiamųjų instrumentų orkestrų kūrimąsi, pristatyti Europos ir pasaulio orkestrinės muzikos kompozitorių kūrybą, žymiausius kolektyvus ir atlikėjus.

                                 
 

 

 
   Mėgėjų

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudies teatras

Styginių ansamblis

 

Bandonininkų ansamblis


 


 
  

 
 
 menokolektyvai 
 Liaudiškų  šokių grupė

Mišrus choras 

Folkloro ansamblis
 Liaudiškų šokių kolektyvasVyrų choras 
  Moterų šokių grupėVokalinis ansamblis.

                 

 .
 
.
 
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.