Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 17 spalio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
2019-07-12-Tauragės kultūros rūmuose pristatyta paroda „Viduramžių Lietuvos valdovai“

 

Liepos 12-14 d.  Tauragės krašte vyks šventiniai renginiai, skirti Žemaitijos pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui.  Parodos atidarymas bei istorinės konferencijos Tauragės kultūros rūmuose davė startą jubiliejaus minėjimui.

Parodos bei konferencijos dalyvius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, tarybos narys Sigitas Mičiulis, kiti svečiai.

Išskirtinės parodos „Viduramžių Lietuvos valdovai“ kūrinius pristatė Antanas Gedvilas, kolekcijos iniciatorius ir mecenatas. Apie kūrybinį procesą kalbėjo darbų autorius Artūras Slapšys.

Eksponuojamų paveikslų kolekciją sudaro 25 (iš 47)  dailininko Artūro Slapšio nutapyti Lietuvos kunigaikščių, kunigaikštienių ir karo vadų portretai. Ši portretų kolekcija – didžiausia Lietuvos kunigaikščių ir kunigaikštienių portretų serija, nutapyta vieno dailininko ranka ir vienu stiliumi.

Ši portretų kolekcija – didžiausia Lietuvos kunigaikščių ir kunigaikštienių portretų serija, nutapyta vieno dailininko ranka ir vienu stiliumi. Artūro Slapšio serijoje svarbius savo istorijos veikėjus ras ne tik lietuviai, bet ir latviai, baltarusiai, ukrainiečiai, lenkai, rusai, karelai.

Pasak kolekcijos iniciatoriaus ir mecenato Antano Gedvilo, idėja surasti tinkamą dailininką nutapyti ne mažiau svarbų nei Žalgiris, Durbės mūšį jam gimė 2011 metais. Tais metais Artūras Slapšys pristatė savo darbų parodą. Antaną Gedvilą sužavėjo šio menininko tapyti portretai ir jis kreipėsi su prašymu nutapyti keletą Žemaitijos ir Karšuvos vadų portretus – Almino, Vykinto, Gerdvilo. Valdovai buvo nutapyti taip, kaip tikėtasi. Kiek vėliau  dailininkas nutapė kitų valdovų portretus: Vytautą, Gediminą, Mindaugą, Kęstutį, Algirdą.

Per parodos atidarymą buvo pristatyta ir knyga „Viduramžių Lietuvos viešpačiai“, kurios autoriai Tomas Baranauskas, Inga Baranauskienė ir Artūras Slapšys. 

   
   
   

 

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    Moterų šokių grupė ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.