Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Pirmadienis, 26 rugpjūčio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
2019-03-05 Užgavėnių šventė

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Ši šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki pat Velykų.

Kovo 5 d. Tauragės Pilies aikštėje gausus persirengėlių būrys visus miestelėnus pakvietė išvyti žiemą ir pasitikti tikrąjį pavasarį. Nors oro sąlygos ir nelepino, tauragiškiai į miesto aikštę rinkosi noriai ir su šypsenomis veiduose. Na, o šypsotis dar plačiau juos ragino Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro persirengėliai, Baltrušaičių kultūros namų kapela, Kęsčių kultūros namų folkloro ansamblis „Traka“, mažieji Tauragės kultūros centro šokėjai, Tauragės kultūros centro folkloro kolektyvas „Radasta“ ir žinoma renginio vedėjos bei Lašininis ir Kanapinis.

Vėsų vakarą, kultūros centro kolektyvai, visus susirinkusiuosius pakvietė kartu pašokti liaudiškus šokius,o išalkusieji buvo kviečiami ragauti tradicinių blynų ir košės. Žinoma renginio kulminacija tapo Lašininio ir Kanapinio kova bei deganti Morė, kuri turėjo sunaikinti visas problemas ir negandas, susikaupusias per 2018-uosius metus.

   
 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    Moterų šokių grupė ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.