Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 17 rugsėjo 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
PENKI KŪRYBOS VAKARAI
 

Rugsėjo 25-29 dienomis Tauragės kultūros centre vyko kūrybinė akademija „Penki kūrybos vakarai“. Akademijos tikslas pasidalinti mėgėjų meno veiklos patirtimi, aktyvinti įvairių meno žanrų veiklą, keistis patirtimi, tobulėti. Taip pat skatinti kolektyvus geriau pasirengti Lietuvos 100 - mečio renginiams ir 2018-ųjų Lietuvos dainų šventei „Vardan tos…“. Mokymų metu vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kūrybinės diskusijos ir susitikimai su kitų rajonų mėgėjų meno kolektyvais.

Etninės kultūros ir folkloro kūrybinėje akademijoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Kamana“. Ansamblio vadovė Aksavera Mikšienė pasakojo apie Pagėgių krašto kulinarinį paveldą. Ansamblio dalyviai šišioniškių tarme pristatė Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą. Tą vakarą visi išmoko folkloro šokių, dainavo kartu su „Kamana“ daug diskutavo ir dar kartą įsitikino, kad etninė kultūra yra tautos išlikimo ir tvirtumo pagrindas.

Antrasis akademijos vakaras buvo skirtas vokaliniam žanrui. Iš visų kultūros centro padalinių atvykę meno vadovai mokėsi dainavimo subtilybių. Teorinius praktinius mokymus vedė edukologijos mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto menų akademijos lektorė Sandra Rimkutė – Jankuvienė ir Tauragės kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Justas Kirstukas. Apie kūrybinį procesą, dirbant su mėgėjų meno kolektyvu, patirtimi dalinosi Jurbarko kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Verdenė“ dainininkės ir vadovė Dalia Jonušauskienė. Ansamblio atliekamos dainos sužavėjo ir pakerėjo visus mokymų dalyvius.

Sovetsko „Tilzit – teatr“ režisierius Artiomas Teriochinas teatro žanrui skirtuose mokymuose visus susirinkusiems išsakė savo įžvalgas apie teatrą ir ne tik. Režisierius pasakojo kaip sutelkti kolektyvą darbui, kaip svarbu kiekvienam kolektyvo nariui duoti aiškias užduotis ir padėti jam kopti į „kūrybinį olimpą“. Pasidalino savo patirtimi kaip „auginti“ kūrėją ir žiūrovą, kaip vadovui susitvarkyti su intrigomis kolektyve ir kitais trugdžiais, kurie stabdo kūrėjo veiklą. Su didžiausiu dėmesiu kiekvienas dėjosi į galvą jauno režisieriaus patarimus, klausė ir diskutavo.

Į pažintį su šokio pasauliu pakvietė Tauragės kultūros centro choreografijos kolektyvų vadovai Vilija Krūgelienė, Justas Bareišis ir Moksleivių kūrybos centro šokių mokytoja Ugnė Čiuteikytė.

Kūrybinę akademiją vainikavo Kultūros centro apdovanojimai „Metų akimirka“ statulėlėmis ir koncertas „POP muzika su perukais“. Naujas kūrybinis sezonas startavo!

   
      
     
 Daugiau nuotraukų   
     
 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    Moterų šokių grupė ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.