Laisvė – didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė. Sausio 13-oji kasmet mums tai primena. Minėdama Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragė susiliejo su visa Lietuva: prasidėjęs tylos minute penktadienį, atminties ir bendrystės savaitgalis baigėsi sekmadienį Šv. Mišiomis ir šventiniu koncertu Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje.

Pilnutėlėje bažnyčioje tauragiškiai meldėsi ir minėjo Laisvės gynėjų dieną. Su didžiausia pagarba prisiminti kovojusieji už Lietuvos laisvę – ne tik Sausio 13-osios didvyriai, bet ir pokario partizanai, tremtiniai.
Nuoširdžius kunigo Mariaus Venskaus žodžius apie meilę Tėvynei ir auką už jos laisvę palydėjo Kultūros centro styginių instrumentų ansamblio „Skercino“ (vadovė Vaiva Bartušienė) ir Tauragės gospel choro „Glorija“ (vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė) atliekami kūriniai.

Buvo priimta iškilminga jaunųjų šaulių priesaika, padėta gėlių ir uždegtos žvakutės prie paminklo Sausio 13-osios aukoms atminti, gėlių puokštę nunešta ir prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams.