Renginių apžvalgos

2019-03-05 Užgavėnių šventė

By 2019 6 kovo 5 vasario, 2020 No Comments

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Ši šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki pat Velykų.

Kovo 5 d. Tauragės Pilies aikštėje gausus persirengėlių būrys visus miestelėnus pakvietė išvyti žiemą ir pasitikti tikrąjį pavasarį. Nors oro sąlygos ir nelepino, tauragiškiai į miesto aikštę rinkosi noriai ir su šypsenomis veiduose. Na, o šypsotis dar plačiau juos ragino Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro persirengėliai, Baltrušaičių kultūros namų kapela, Kęsčių kultūros namų folkloro ansamblis „Traka“, mažieji Tauragės kultūros centro šokėjai, Tauragės kultūros centro folkloro kolektyvas „Radasta“ ir žinoma renginio vedėjos bei Lašininis ir Kanapinis.

Vėsų vakarą, kultūros centro kolektyvai, visus susirinkusiuosius pakvietė kartu pašokti liaudiškus šokius,o išalkusieji buvo kviečiami ragauti tradicinių blynų ir košės. Žinoma renginio kulminacija tapo Lašininio ir Kanapinio kova bei deganti Morė, kuri turėjo sunaikinti visas problemas ir negandas, susikaupusias per 2018-uosius metus.