Šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose X-uoju vyrų chorų festivaliu „ Užtraukim, vyrai, dainą“ startavo Kultūros pavasaris 2019 .

Nuotaikingame renginyje, kurio šūkis ir pagrindinis leitmotyvas „ Įkvėpk save“, pasirodė patys brandžiausi ir skambiausi berniukų ir jaunuolių chorai. Šių metų vyrų chorų festivalis skirtas pagerbti Lietuvos partizanų atminimą.

Į festivalio atidarymo koncertą šiemet atvyko graži ir talentinga vyrų choro festivalio pamaina – berniukų ir jaunuolių choras „ Ąžuoliukas“, Jurbarko kultūros centro berniukų choras „ Bildukas“, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „ Gintarėlis“ ir Tauragės moksleivių kūrybos centro berniukų choras „ Dainorėlis“.

Susirinkusius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas, palinkėjęs kiekvienam iš šventės išsinešti įsimenančią melodiją ir pačius gražiausius įspūdžius.

Festivalio atidarymo koncertą pradėjo Jurbarko kultūros centro berniukų chorą „ Bildukas“ (choro vadovė Danutė Lapienė ir akomponiatorė Zita Liktienė). Šio choro pavadinimas festivalyje skamba nuo 2009 – ųjų metų – nuo pat pirmojo festivalio. „Bildukas“ labai daug koncertuoja savo gimtajame Jurbarke, Lietuvoje ir užsienyje, yra daugelio konkursų dalyvis ir laureatas.

Aplodismentų negailėta tauragiškiams – moksleivių kūrybos centro berniukų ansambliui „ Dainorėlis“ (vadovas Romualdas Eičas).

Šiltai sutikti svečiai iš Klaipėdos – Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „ Gintarėlis“. (choro meno vadovas Tomas Ambrozaitis). Plačiai Lietuvoje ir užsienyje žinomas berniukų choras iš Klaipėdos, praėjusiais metais gražiais koncertais paminėjo savo veiklos 55 – metį.

Į Tauragę pačius gražiausius kūrinius atvežė berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis). Kolektyvas, kurį 1959 metais įsteigė neeilinio talento muzikas ir pedagogas Hermanas Perelšteinas, nuo pat pirmųjų koncertų tapo išskirtiniu muzikiniu reiškiniu Lietuvoje.

Nuskambėjus festivalio atidarymo dainoms, kolektyvus bei jų vadovus pasveikino Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis ir direktoriaus pavaduotoja Irena Petraitienė. Įteiktos padėkos, gėlės ir dovanos, palinkėta sėkmės bei ištarta: „Iki kitų gražių susitikimų!“.

Festivalio „ Užtraukim, vyrai, dainą“ dainos skambės ir balandžio 13 d. 15 val. Koncerte dalyvaus 11 vyrų chorų ir Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras.