Tauragėje įsibėgėja renginių ciklas Kultūros pavasaris’19. Balandžio 15-ąją įkvėpti save KŪRYBAI, SĖKMEI, ATRADIMAMS tauragiškius ir miesto svečius kvietė LRT laidos „Ryto suktinis“ kūrybinė grupė su Zita Kelmickaite.

Šiemet minimi Žemaitijos metai, tad žemaičių paveldui, tradicijoms, etnografijai ir kultūrai skiriamas ypatingas dėmesys. Tai liudija ir pirmadienio popietę meninėmis TAUTOSAKOS SODO instaliacijomis pasipuošusios kultūros rūmų prieigos.

Kaip teigia Tauragės kultūros centro vyriausioji renginių režisierė Algima Jusčiuvienė, šis projektas, finansuojamas Kultūros tarybos ir skirtas Žemaitijos metams.

Kultūros centro darbuotojams kilo idėja įtraukti į „Kultūros pavasarį“ ir Tauragės rajono švietimo bei ugdymo įstaigų bendruomenes. Kultūros centro dailininkė Vilma Kybartienė apjungė visas dailės rajono mokyklų mokytojas, pakvietė Tauragės rajono mokyklų, Moksleivių kūrybos centro, profesinio rengimo centro mokinius ir mokytojus kurti, gaminti, dekoruoti gyvybės medžius ir jais papuošti Kultūros namų prieigas.

Meninių instaliacijų pristatymas sudomino ne tik tauragiškius, bet ir LRT laidos „Ryto suktinis“ kūrybinę grupę su Zita Kelmickaite.

Z. Kelmickaitė – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų vedėja. Kiekvieną sekmadienio rytą ji žadina LRT žiūrovus su laida „Ryto suktinis“, kurioje netrūksta įdomių pašnekovų, skanios muzikos, nuotaikingų pokalbių.

Viešėdama Tauragėje laidos kūrybinė grupė filmavo Tauragės ugdymo įstaigų sukurtus gyvybės medžius, klausėsi tautosakos, poezijos, žemaitiškos muzikos, susitiko su mūsų krašto šviesuoliais – muzikantais, poetais, senoliais ir vaikais.

Įdomių pašnekesių, žemaitiškų įžvalgų netrūko ir bendraujant su pačia Zita Kelmickaite. Kalbėta žemaitiškai, juokauta, dalintasi prisiminimais, dainuota, muzikuota, klausytasi senovinių pamokymų bei patarimų. Susitikimą paįvairino ir eiles skaitęs Eugenijus Šaltis, pasakorė Birutė Normantienė, mažieji folkloro festivalio „Tramtatulis“ dalyviai, lopšelio-darželio „Kodėlčius“ vaikai, folkloro kolektyvas „Jūrupė“, bandonininkų ansamblis bei pernai trečiąją poezijos knygą išleidusi Lauksargių gyventoja, 96-erių metų Ona Baliukevičienė.

Smagus, prasmingas pirmadienio vakaras neprailgo. Ar tikrai taip – įsitikinsite ir Atvelykio sekmadienį stebėdami „Ryto suktinio“ laidą.