Gegužės 14-ąją Tauragės kultūros rūmuose nestigo pasakojimų, pajuokavimų ir smagaus pabendravimo. Čia vyko respublikinio pasakotojų konkurso ,,Žodis žodį gena” rajoninis turas. Jame savo pasakojimus pristatė pasakoriai iš įvairių Tauragės rajono vietovių. Geriausioms rajoną teks atstovauti respublikiniame konkurso ture, kuris vyks Druskininkuose.

Į respublikinį pasakorių konkursą „ Žodis žodį gena“ šiemet vyks ir trys tauragiškės, šmaikščiai savo pasakojimus pristačiusios bei laurus nuskynusios rajoniniame šio konkurso ture. Tai Vida Baltrušaitienė su pasakojimu ,,Vadaloni“, Regina Bliūdžiuvienė su sakme„ Barkšt kap velns Kauliničiuo“ ir Rasa Didorienė pakvietusi pakeliauti pasakojimu ,,Kelionė nuo Salantų iki Skuodo“.

Tiek laureatės, tiek kiti šio turo dalyviai džiugino savo iškalba, humoru, lengvu bendravimu. Negailėti plojimų ragino ir savo melodijomis visus linksminęs Tauragės kultūros centro bandonininkų ansamblis.

Tauragiškiai puikiai įsiliejo į po visą Lietuvą pasklidusį tautosakos mylėtojų pasakorių konkursą „Žodis žodį gena“.

Prisidėdami prie Vietovardžių metų paminėjimo, pasakoriai nuotaikingai, išradingai, kūrybingai atskleidė vietovardžių gausą ir didybę.

Komisijai nebuvo lengva apsispręsti. Vieni pasakoriai žavėjo savo istorijoms, kiti intonacijomis, vaizdingais posakiais- ir visi puikia tarme.

Kalbos, pasakojimai netilo ir paskelbus nugalėtojus. Džiaugtasi smagiu bendravimu, atokvėpio valandėle su bendraminčiais, su tais, kuriems gimtasis žodis ir tarmiška kalba–vertybė.

Ačiū konkurso organizatoriams, dalyviams ir sėkmės dalyvausiantiems kitame konkurso etape Druskininkuose!

Džiugu, kad Tauragės kraštas turi puikių pasakorių!