Šeštadienį Mažonai bruzdėjo nuo pat ankstaus ryto – visi ruošėsi 15-ojo bendruomenės „Mažonų rytas“ gimtadienio šventei, pavadintai „Penkiolika bendruomenės laiptelių“.

Šventė prasidėjo senosiose Mažonų kapinaitėse – Šv. mišias aukojo Pagramančio klebonas Vytautas Petrauskas. Iškilmingai atidengtas ir pašventintas paminklinis akmuo – nuoroda į Mažonų kaimą. Tai Stasio Plyskaičio darbas. Mažoniškiai šypsosi, kad dabar niekas nepravažiuos pro Mažonus – visus kvies užsukti didžiulis akmuo su kaimo pavadinimu ir stilizuota saulute.

Visų grįžtančių į Mažonus nuo šiol laukia ir suolelis – pailsėti ir pasigrožėti 12 berželių gojeliu bei vėsa. Tai Nerijaus Alšausko darbas, sukurtas neseniai surengto dviejų dienų plenero metu.

Šventei įsibėgėjant, visi patraukė į bendruomenės ir kultūros namų kiemelį, kur visos seniūnijos bendruomenės, o jų net septynios, turėjo savo kiemelius ir juose pristatė kulinarinį paveldą. O jis išties turtingas: ant stalų puikavosi kastinis, kepta duona, silkė, „simensas“, kugelis, gira, įvairios košės, o Šakviečio bendruomenė vaišino avienos sriuba, kurią ten pat ir virė.

Skambėjo nuoširdūs padėkos žodžiai visiems, per 15 metų daugiausiai prisidėjusiems prie bendruomenės veiklos, jiems skirtos ir dovanos.

Nuotaikingos šventės metu prisiekė nauji „Mažonų ryto” bendruomenės nariai, bendruomenės gimtadienio proga pasodinta 15 rožių.

Smagią nuotaiką kūrė ir šokti kvietė Vaitimėnų kaimo kapela, koncertavo žinomi operos atlikėjai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Vaikai smaginosi leisdami muilo burbulus. Diskotekoje visus šokti kvietė linksmų vaikinų grupė „Akordas“ iš Marijampolės.

Mažonų kultūros namų informacija ir nuotraukos