Tauragės kultūros centras, siekdamas prisidėti prie Lietuvos dainų šventės išskirtinių tradicijų puoselėjimo ir Tauragės krašto kultūrinio savitumo užtikrinimo, 2020 metais Tauragėje planuoja surengti visus kaimyninius rajonus subursiančią apskrities dainų šventę.

Kartu su Jurbarko, Šilalės, Pagėgių, Tauragės kultūros ir meno atstovais jau šiandien aptarti šventinės programos prioritetai, išrinkti kuratoriai, koordinatoriai, numatyta, kokias svarbiausias tradicinio meno rūšis apjungs visus meno atstovus subursianti šventė. Sudarytose darbo grupėse parengta pirminė šventės programa, numatyta strategija, susitikimai su rajonų vadovais, aptarti kiti einamieji klausimai.

Nuspręsta, kad šventės metu vyks vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorų, liaudiškos muzikos kapelų ir vokalinių ansamblių, teatro ir šokio kolektyvų, folkloro ansamblių, pučiamųjų orkestrų ir choreografinių grupių koncertai.

Šventė apjungs svarbiausias tradicinio meno rūšis ir suteiks išskirtinę galimybę vienoje erdvėje pamatyti, išgirsti, pajusti, išgyventi, galbūt net atrasti lyg ir skirtingas, bet tuo pačiu labai panašias ir kiekvienam Lietuviui taip reikšmingas tautinio meno tradicijas.

„Šventės dalyviai liaudies šokiu, daina, muzika ir teatro menu ne tik džiugins viso regiono gyventojus ir svečius, bet ir padės tvirtus pamatus kurti, puoselėti reikšmingas tautinio meno tradicijas kartu“, – teigė būsimos šventes režisierius Gintaras Zareckas.

Pagrindinė šventės idėja- apjungti ne tik meno kolektyvus, bet ir švietimo, mokyklų bendruomenes, įvairias organizacijas ir tuos, kuriems svarbus ir artimas šokis, daina, muzika.

Projektas jau parengtas ir pateiktas Lietuvos Kultūros tarybai. Tikimasi, kad projektą iš dalies finansuos Lietuvos Kultūros Taryba, rajonų savivaldybės, šventės rėmėjai.

Šventė vyks 2020 m. birželio 5 d.

Kartu sukurkime šventę, kuri burtų ir džiugintų visus!