Renginių apžvalgos

2019-12-04Tauragės Kultūros rūmuose – džiazo dvasia alsuojanti Romualdo Vaitkaus paroda

By 2020 17 sausio14 vasario, 2020No Comments

Romualdas Vaitkus – nuo 1999 metų Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2005 metais suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2007 metais už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Lietuvos spaudos fotografų ir žurnalistų sajungos klubo narys. Lietuvos spaudos fotografų konkurso Auksinio kadro laimėtojas kategorijoje „Gyvenimas“. 2012m. už nuopelnus fotografijos menui įteikta Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Tauragės metų žmogus 2012, nominacijos „Metų ambasadorius“ nugalėtojas.

Fotografija ir džiazas turi daug ką bendro – tai improvizacija, naujų formų ir kūrybinių rakursų paieška. Fotografuoti džiazą – tai didelis džiaugsmas būti vizualiniu bendrakūrėju, jaučiant šio žanro skambesių daugiasluosniškumą ir fotogeniškumą.

Kaip teikia parodos autorius, džiazo atlikėjus fotografuoti labai sunku: atlikėjai emocionalūs, dažnai keičia nuotaikas, tarsi levituoja muzikoje. Pagauti sėkmingą akimirką – laimės ir profesionalumo derinys. Prieš daug metų tai buvo idėja, apie kurią galėjome tik pagalvoti, o šiandien tarptautinis festivalis “Džiazo dienos Tauragėje” – kokybiškos ir profesionalios muzikos šventė, kuri jau tapo neatsiejama Tauragės kultūrinio gyvenimo dalimi, pritraukianti didelį būrį atlikėjų, muzikos mylėtojų iš visos Žemaitijos, Lietuvos ir užsienio. Tai šventė, kurioje džiazo muzikos grandai užburiančiais savo energijos ritmais kviečia pajusti gyvenimo bei kūrybos pulsą.

Džiazo dvasia yra stipri, jos kerinti muzika veikia pozityviai, skatina „gerietišką” ir atvirą žmonių bendravimą, o tai ir yra pagrindinė šio tarptautinio festivalio misija.

Pagrindiniai festivalio rėmėjai ir partneriai:

Lietuvos kultūros taryba * LR Kultūros ministerija * Tauragės rajono savivaldybė * Lenkijos Institutas Vilniuje * Radijo stotis GOLD FM Radijo stotis *UAB „Solorina“ * UAB „Tauragės Odontologijos Centras * Radijo stotis Tauragės radijas 98,2 FM

www.tauragejazz.lt