Gruodžio 9 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti didžiausios šalies kultūros bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Šventės dalyvius bei nugalėtojus pasveikino ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Iškilmingoje ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir Tauragės rajono savivaldybės bei kultūros centro vadovai, buvo pagerbti labiausiai nusipelnę asmenys ir organizacijos, padedantys kurti bei puoselėti šalies kultūros ir meno tradicijas, naujų formų atsiradimą, regionų kultūrinį išskirtinumą, plėtoti kultūros centrų sistemą.

Vardinės „Auksinio fenikso“ statulėlės teiktos penkiose nominacijose: „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Metų kultūros politikui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros rėmėjui“. Šioms nominacijoms šiemet buvo pristatyta daugiau nei 50 pretendentų: rajonų merų, pramonės, verslo ir visuomeninių organizacijų, žurnalistų, aukštojo mokslo įstaigų, meno kolektyvų vadovų ir kt.

Iškilmėse dalyvavęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikinęs iškilmingos ceremonijos dalyvius ir apdovanojimo laureatus, savo kalboje sakė: „Kultūros centrai, išsidėstę šalies miestuose ir miesteliuose, yra tikrieji švyturiai, kurie skleidžia kultūros šviesą ir šilumą atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Čia savo uostą randa tūkstančiai įvairių žanrų meno kolektyvai ir dešimtys tūkstančių jų dalyvių. Čia kultūra įgauna prasmę – ji jungia, buria bendruomenę“. Ministro Pirmininko vardu šventės dalyvius pasveikino jo patarėja Unė Kaunaitė.

Apdovanojimas „Auksinis Feniksas“ kaip Geriausiam metų kultūros kūrėjui įteiktas dailininkui, kultūros centro Dusetų dailės galerija direktoriui Alvydui Stauskui. Apdovanojimą kultūros centrų asociacijos vardu nugalėtojui įteikė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. Geriausio metų kultūros centro partnero apdovanojimas įteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedrai. Apdovanojimą įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Auksinis Feniksas“ Geriausio metų kultūros politiko nominacijoje apdovanojimas įteiktas Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui. Jį sveikino ir apdovanojimą teikė Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Jarutis. Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė „Auksinį Feniksą“ įteikė Geriausiam metų kultūros centro vadovui – Skuodo rajono kultūros centro direktoriui Vidmantui Valinskiui. Metų kultūros rėmėjo „Auksinis Feniksas“ atiteko UAB „Sidonas ir Ko“. Apdovanojimo nugalėtoją paskelbęs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas dėkojo visiems kultūros centrų darbuotojams, kurie palaiko ir įkvepia gyvybę kultūros liepsnai.

Lietuvos kultūros centrų asociacijos organizuotą iškilmingą apdovanojimų „Auksinis Feniksas“ įteikimo ceremoniją vedė aktorius, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Koncertavo nacionalinės premijos laureatas, profesorius Petras Vyšniauskas, Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, Šakių kultūros centro cirko mokykla ir Jonavos šokių klubo „Bonus“ šokėjai.

2014 m. „Auksinis Feniksas“ buvo įteiktas ir Tauragės kultūros centro direktoriui Virginijui Bartušiui kaip „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“.

Lietuvos kultūros centrų asociaciją vienija net 140 juridinį statusą turinčių kultūros centrų su savo filialais ir padaliniais seniūnijose. Garbingi „Auksinio fenikso“ apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų. Šie apdovanojimai vertinami kaip svarbiausi ir vieni iš reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.

Tauragės kultūros centro ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos nuotraukos

Parengta pagal Lietuvos kultūros centrų asociacijos informaciją