Š. m. gruodžio 17 d. Tauragės kultūros rūmuose visą dieną netilo bandonijos garsai – čia rinkosi tie, kurie neabejingi liaudiškai muzikai, kurie norėjo smagiai praleisti vakarą su etninės kultūros puoselėtoja dr. Loreta Sungailiene bei bandonijos virtuozu – nenuilstančiu muzikantu Albinu Batavičiumi.

Iš pat ryto Tauragės kultūros rūmuose prasidėjo seminaras kultūros ir švietimo specialistams, tradicinio instrumentinio muzikavimo puoselėtojams „Tauragės krašto bandonija: gyvavo, gyvuoja, gyvuos!“. Pranešimus skaitė profesionalūs lektoriai iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus etninės kultūros centro: dr. Loreta Sungailienė – „Grojimo bandonija tradicija Tauragės krašte – Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybė“, Arūnas Lunys – „Dumpliniai instrumentai Lietuvoje: raida, paplitimas, rūšys“, etnoinstrumentologė dr. Gaila Kirdienė – „Tauragės krašto bandonininkai, jų repertuaras, griežimo stilistika“, o Albinas Batavičius, Arvydas Kirda, Gaila Kirdienė pasidalijo patirtimi apie mokymosi griežti bandonija metodiką, susirinkusiems pristatė projekto metu parengtą ir išleistą skaitmeninę knygą „Tauragės krašto bandonija“. Tai mokomoji medžiaga, norintiems išmokti groti bandonija.

O vakare nuotaikingame baigiamajame projekto koncerte „Skamba Tauragės bandonija“ į sceną vieni po kitų kilo ne tik tauragiškiai muzikantai, bet ir gausus būrys svečių. Susirinkusiems koncertavo ansambliai „Kauno bandonija“ (vadovai Vilius Marma ir Algirdas Kasperavičius) ir „Eržvilko bandonija“ (vadovė Gintarė Stirbienė), Vilniaus tradicinė kapela „Duja“ (vadovas Arūnas Lunys), Jurbarko r. kultūros centro Vadžgirio skyriaus vaikų ir jaunimo ansamblis „Šebukai“ (vadovė Lina Lukošienė), Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė), Skaudvilės jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ (vadovė Rasa Bartkuvienė) bei tauragiškių bandonininkų ansamblis, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus.
Smagios melodijos, šmaikštūs L. Sungailienės ir A. Batavičiaus pastebėjimai nepaliko abejingų – gera nuotaika liejosi per kraštus.

Šiemet Tauragės kultūros centras įgyvendino projektą „Tauragės krašto bandonija“, skirtą populiarinti muzikavimo bandonija tradiciją, priminti apie jos išsaugojimo ir sklaidos būtinybę.

Kaip teigė šio projekto koordinatorė Salvinija Žemaitienė, populiarindamas muzikavimą bandonija, Tauragės kultūros centras vis dažniau į organizuojamus renginius bei šventes stengiasi įtraukti bandonininkus. Visa tai padeda skleisti, pristatyti grojimo bandonija tradiciją.

Muzikavimas bandonijomis Tauragės krašte 2018 m. įtrauktas į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą kaip gyva, reikšminga nacionalinės kultūros išraiška, šio krašto muzikantų ir vietos žmonių bendruomenei svarbi, saugotina ir plėtotina nematerialaus kultūros paveldo tradicija.