2020-01-27 Tauragiškiai jungėsi prie pasaulinės-socialinės akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“

Sausio 27 dieną minima tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kuri šiemet siejama su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis.

Jau keletą metų tą dieną Lietuvoje vyksta Pasaulio žydų inicijuota pasaulinė – socialinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“, skirta pagerbti Holokausto aukų atminimą ir skleisti žinią, kad tai negali pasikartoti nei vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.

Šiandien ir mes – tauragiškiai, jungiamės prie šios akcijos ir sakome: MES PRISIMENAME – We REMEMBER.

Minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, buvo aplankytos keturios holokausto aukų kapinės Tauragės rajone. Visbutų žydų žudynių vieta, kurioje nužudyta apie 900 Tauragės apylinkės žydų kilmės vyrų. Tauragės žydų žudynių vieta, Antšunijos kaime, kur sušaudyta apie 3000 žydų vaikų, moterų bei senelių. Tauragės apskrities žydų žudynių vieta, Gryblaukio (Mažintų) kaime, kurioje buvo nužudyti 1800 Skaudvilės, Gaurės, Batakių miestelio ir apylinkės žydų. Batakių žydų žudynių vieta, kurioje nužudyti 7 Batakių miestelio žydai.

Kapinėse siekiant pagerbti aukų atminimą buvo uždegama žvakutė bei pagal žydų tradiciją padedamas akmuo. Akmuo simbolizuoja tai, kad velionis nėra užmirštas, o jo kapas yra lankomas.

Šiais metais taip pat minime iškiliausio Lietuvos rabino, stipriausio judaistinių minčių formuotojo ir ryškiausio litvakų kultūros atstovo Gaono Elijo ben Saliamono Zalmano 300-ąsias gimimo metines. Ta proga šiuos metus Seimas paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.