Renginių apžvalgos

2020-04-15 Balandžio 15-oji Pasaulinė kultūros diena

By 2020 15 balandžioNo Comments

Balandžio 15-oji Pasaulinė kultūros diena Lietuvoje minima jau 14-tą kartą ir 12-tą kartą keliama Taikos vėliava.  Kultūros dieną Lietuvos Respublikos Seimas, kaip atmintiną, įteisino 2006 m. liepos 19 d.

Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu.

Kasmet, minint šią dieną, visoje šalyje vyksta  koncertai, konferencijos, forumai, savivaldybių kultūros darbuotojų apdovanojimai, kiti renginiai. Šiemet, dėl paskelbto karantino ,visa tai keliasi į virtualias erdves. Sveikinimai, linkėjimai, pagerbimai skrieja visiems, dirbantiems kultūros baruose.

Tauragės rajone puoselėjama ilgametes tradicijas turinti kultūra. Kultūros darbuotojų, menininkų, muzikantų, renginių organizatorių dėka, rajonas pastebimas iš toli. Kultūros puoselėtojai mums visiems nuolat dovanoja geras, šiltas ir nepamirštamas emocijas.

Dėkojame Jums ir linkime kūrybinio įkvėpimo, naujų idėjų ir energijos!