Gražiame gamtos kampelyje, kur vingiuoja Akmena, kur pasigėrėti vaizdais kviečia Pagramančio piliakalnis, Joninės tapo tradicine švente. Šiemet kiek kitokia, pakoreguota, bet linksma Saulėgrįžos, Joninių, šokių ir kapelų šventė vyko birželio 21-ąją.

Saulėtą sekmadienio popietę Pagramančio bažnyčioje surengtos Šv. Mišios, atgaivinant senąsias tradicijas, šventinis ritualas atliktas ant Pagramančio piliakalnio. Po apeigų ant Pagramančio piliakalnio, šventės dalyviai ir svečiai sugužėjo į miestelio stadioną, kur visų laukė jau koncertui pasiruošę kolektyvai iš Pagėgių savivaldybės, Natkiškių, Šilalės rajono, Laukuvos, iš Tauragės rajono kultūros centro, Gaurės ir Pagramančio kultūros namų, iš Tauragės miesto ir iš Radviliškio miesto kultūros namų.

Kapelų ir šokių šventę pradėjo šokėjai vaikučiai, kuriuos subūrė Audronė Paulikienė. Kapelas keitė šokėjai, šokėjus keitė kapelos.

Rasas, Janinas ir Jonus sveikino Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė ir Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė, o muzikinį kūrinį dovanojo Pagramančio moterų vokalinis ansamblis „Puriena“. Šventę vainikavo kapela iš Radviliškio „Radvija“ ir grupė „Rokas ir Laurynas“.

Renginio organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams, vedėjams Nedai ir Nojui, Birutei Normantienei, kolektyvams ir jų vadovams, visiems, prisidėjusiems savo darbais, patarimais ruošiant šventę.