“Štai apsisuko dar vieni metų ratai. Labas, Povilai ir Petrai! Labas, Petrės, Paulės, Jonės. Sveiki, mūsų krašto žmonės, nugalėję karantiną, Šiandien švenčiame Petrines. Kaip ten buvo, kaip nebuvo,bet ši šventė nepražuvo. Trenkim šokį, dainą plėškim,viens į kitą pažiūrėkim. Te beržų viršūnės girdi, kaip dainuoja mūsų širdys. Ir tikėkim: ši diena bus bendrystės kupina. (autorė Regina Bliūdžiuvienė)”,- štai tokiais žodžiais renginio vedėjos apie savo kraštą, tėviškę, namus pradėjo Petrinių šventę Žygaičiuose.
Tradiciškai šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Po mišių visi parapijiečiai bei kaimynai iš atokiausių miestelių ir atvykę svečiai sugūžėjo į Žygaičių seniūnijos parkelį, kur “Liepos kvepėjo medumi”.
Sveikinimo žodžius tarė Žygaičių seniūnijos seniūnas Vytautas Juška, Žygaičių bendruomenės “Žygava” pirmininkė Jolanta Vaitiekienė, Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė Rita Grigalienė, seimo narė Aušrinė Norkienė, Žygaičių seniūnijos seniūnaičiai. Buvo pasveikinti naujagimiai gimę nuo Petrinių lig Petrinių. Taip pat įteiktos nominacijos už šaunias iniciatyvas Žygaičių kraštui.
Šventės metu Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilė Parnarauskienė pristatė žygaitiškės, literatės Reginos Bliūdžiuvienės naujausią knygą “Žodžio takais po gimtajį kraštą”. Žygaičių kraštui ši knyga bus atsiminimas, praeities įprasminimas, palikimas kitoms kartoms.
Kaip kasmet, taip ir šiemet, buvo pasveikinti visi varduvininkai.Jiems šiemet teko tikrai neeilinė užduotis – išrinkti, kuris iš visų varduvininkų yra madingiausias. Juos taip pat pasveikino ir šventę atidarė dainininkė ir akordeonistė, žygaitiškė Vestina Barkauskaitė. Savo muzikinius sveikinimus dovanojo Tauragės kultūros centro Sartininkų skyriaus liaudiškos muzikos kapela “Kamana” (vad. Z. Lešinskis) ir Tauragės kultūros centro Lauksargių skyriaus liaudiškos muzikos kapela (vad. M. Remeikytė). Po liaudiškos muzikos skabėjo grupės “Arka” pasirodymas.
Visa diena buvo pilna šurmulio: vaikų džiaugsmui buvo batutas bei cukraus vata, įvairiausi žaidimai, atrakcijos, muilo burbulai su linksmąja Gabija. Vyko susitikimas su Tauragės apskrities policijos pareigūnėmis ir geriausiu draugu “Amsiu”, mėgautasi virtualaus taško pramogomis su Algirdu Šauliu. Vyko Tauragės r. Žygaičių gimnazijos menų mokyklinio brandos egzamino dailės krypties 2016 -2020 m. mokinių kūrybinių darbų paroda. Dailės mokytoja, Birutė Bacevičienė
Įsibėgėjus šventei, visus linksmino ir gerą nuotaiką skleidė nuotaikinga muzikos grupė “RODEO”. Vakaro kulminacija – kinas po atviru dangumi “Importinis jaunikis”.
Pagrindiniai šių metų šventės “Liepos kvepia medumi” rėmėjai” Tauragės rajono savivaldybė ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.
Dėkojame šventės, iniciatoriams, organizatoriams, rėmėjams ir visiems dalyviams. AČIŪ šventės partneriams Žygaičių seniūnijai, Tauragės rajono Žygaičių gimnazijai, Tauragės vietos veiklos grupei.