Lengvosios muzikos orkestras

Vadovas: Mikas Karosas
tel.: 8 639 38181
el. paštas: mikas.karosas@gmail.com

Dirigentas: Tadas Zakarauskas

Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras susikūrė 2014 metų pradžioje Kultūros centro direktoriaus Virginijaus Bartušio iniciatyva. Jo vadovu paskirtas Arūnas Rakevičius, dirigentu Tadas Zakarauskas.

Abu vadovai yra Klaipėdos universiteto menų fakulteto auklėtiniai, orkestrinio dirigavimo specialybės absolventai, turintys ilgametės praktikos (Arūnas Rakevičius) dirbant su pučiamųjų instrumentų orkestrais. Abu aranžuoja instrumentinius ir vokalinius kūrinius, akompanuoja. Nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio orkestrui vadovauja Mikas Karosas.

Orkestre yra keturi koncertmeisteriai. Arūnas Rakevičius dirba su vokaline grupe, smuikus kuruoja Vaiva Bartušienė, klavišinius instrumentus ir ritmo grupę – Gintaras Bartušis, pučiamųjų instrumentų grupę – Mikas Karosas. Jie repetuoja su savo grupėmis atskirai, o bendrose repeticijose viskas yra sujungiama kartu su vokalistais, šokėjomis.

Didžioji dauguma orkestro muzikantų turi aukštąjį ar specialųjį muzikinį išsilavinimą. Orkestro muzikantai yra įvairių kartų atstovai – nuo patyrusių senjorų iki orkestre patirties besisemiančio jaunimo. Orkestras – puiki mokykla keletui jaunų muzikantų moksleivių, baigusių muzikos mokyklą ir ateityje galimai sieksiančių profesionalios muziko karjeros.

Orkestras aktyviai koncertuoja ir sulaukia labai gerų žiūrovų vertinimų. Koncertai surengti Tauragės kultūros rūmuose (autorinis koncertas, Kovo 11-osios proga, ir kt.), Vasaros estradoje (programoje „Mano miestas“), koncertas Tauragės Bažnyčių gatvėje šventėje „Žalia miesto ulytėlė“. Kiekvienais metais orkestras koncertuoja ir Tauragės miesto šventėje.

Orkestras bendradarbiauja su profesionaliais atlikėjais, Kauno J. Gruodžio konservatorija, kompozitoriumi Laimiu Vilkončiumi, vokaliniu ansambliu „Verdenė“ iš Jurbarko. Nuo 2015 metų akompanuoja vyrų chorams respublikiniame festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“ Tauragėje.

Kiekvienais metais orkestro vadovai ruošia naują repertuarą metų kūrybiniam sezonui, nusimato daug koncertų, proginių pasirodymų, festivalių, švenčių.